Kapiukse kollid

Jan on lohakas poiss. Õhtuti ei viitsi ta oma mänguasju kokku korjata ja need vedelevad mööda tuba laiali. Kõik muutub aga päevast, mil korralageduse kollid kapiuksest välja ronivad ja Jani toas täieliku kaose korraldavad. Kapiukse kolle, kes tahavad Jani elamist täielikult endale vallutada, on võimalik tagasi lüüa vaid vaprate mänguasjade abiga. Jan põgeneb, et mänguasjad kokku koguda. Tinasõdurid ja kaisukaru ärkavad ellu, koos ehitatakse kindlus, rivistatakse üles sõjamasinad ning antakse kollidele vastulöök.

Näidend on põimitud lustakate laulude ja naljakate situatsioonidega. Alar Salurand oma heliloominguga ning professionaalsed lauljad Vanemuise teatrist annavad muusikalile uue mõõtme ja asja teeb tõsiseltvõetavaks üks korralik pauk ühest (küll väiksemat sorti) korralikust päris kahurist.

Kollid pole nii koledad ühti ja kogu tükk ei lajata kaugeltki õpetlikkusega lagipähe. Küll aga võib jätta lapse mõttemaailma üht-teist positiivset tiksuma.

Lavastaja: Jaan Willem Sibul

Muusika: Alar Salurand

Teksti ja laulutekstide autor: Heiki Vilep

Kunstnik: Silver Vahtre

Liikumisseaded: Aveli Asber

Osades: Karmen Puis, Jaan Willem Sibul, Meelis Hainsoo, Eduard Paulson, Aveli Asber, Devon Dein Käo, Jan-Mattias Kottise, Marcus Adamson, Markel Ojamets, Rando Lutsar.