Lutsu teater

Lutsu teater loodi 2013. a Põlvamaal Lutsu külas.

Kõik, mis toimub laval, on võtnud vastutada teatri üks asutajatest - lavastaja Jaan Willem Sibul.

Halli kardinali rolli on endale omistanud teatri teine asutaja - produtsent Janno Rüütle.

Lutsu teatri etendused pole ükskõikseks jätnud ühtegi vaatajat.

Meie lavastustes mängivad Põlvamaa parimad näitlejad, keda aeg-ajalt on toetamas staarnäitlejad erinevatest Eesti teatritest.

Lutsu Teatri teeb omanäoliseks asjaolu, et kõigis suvelavastustes lööb rõõmuga kaasa Lutsu küla rahvas. Lutslasi, nagu nad ennast nimetavad, võib kohata etenduste vaheajal musitseerimas, suupisteid ja keelekastet pakkumas ning loomulikult ka laval. Lutsu teatri lavastused on tuntud ka oma eriefektide ja tulevärgi poolest, mida entusiastlikult pakuvad Põlvamaa kaitseliitlased.

Lutsu teatri esimene etendus, Jaanus Tordiku „Rummu Jüri ehk tamasseri rauad“, naerutas publikut Lutsu külas kahel suvel. Lavastuse nimiosas oli Madis Milling ja koloriitseim naisroll oli Merle Jäägeri kanda. Tarbija 24 koostas lugejate soovituste põhjal 2014. a parimate suvelavastuste edetabeli. Lutsu Teatri etendus „Rummu Jüri“ oli selles tabelis uhkelt esikohal!

Teise etendusena tõi Lutsu Teater lavalaudadele poliitilise vodevilli „Presidendi loož“. Õhus olid küsimused – miks pole presidendi ja esimese leedi suhted kõige paremad ja kes on tegelikult meie riigis niiditõmbajad? Etendus osutus prohvetlikuks ...

Lutsu teatri kolmas suurem lavatükk oli Robin Hawdoni romantiline komöödia „Täiuslik pulm“, mida etendati kaks suve järjest Alatskivil ja Tallinnas Vabal Laval.

Alatskivil ja Eesti Maanteemuuseumis mängiti Erki Aule sulest ilmunud pikantset komöödiat „Astuge sisse“, mille seadis lavaküpseks Peeter Volkonski.

Suvelavastus „Täiseti salajane“ tõi taas rohkearvulise publiku Lutsu külla. Heiki Vilepi kirjutatud ja dramatiseeritud loos säras James Bondi rollis hurmur Veikko Täär. Lutsu teater kasutas Eestimaal esimese teatrina etenduses lennukit!

Lutsu teatri kuues teatritükk oli „KALEVIPOEG ehk Kroonikad kuninga elust“, mille varasematele kroonikatele tuginedes pani kirja Aidi Vallik.

Õpetliku sisuga Heiki Vilepi lasteraamatust „Kapiukse kollid“ sai 2017. a suvel muusikaline koguperelavastus.

Suur tänu Teile, armas publik, et veedate aega Lutsu Teatris! Olete alati oodatud!